3239-18-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN105B-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-18-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG BLK FOOT
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Black 3000V 250.0' (76.2m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.098" (2.48mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Packaging
Spool
Length
250.0' (76.2m)
Part Status
Active
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C