3122-26-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3122-26-1-0500-001-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-26-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG BLK FEET
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Black 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.067" (1.70mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
300V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C