1672-20-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN362R-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1672-20-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 300V RED 25'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Red 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.110" (2.79mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
21/0.0071"
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 74,35000kr 74,35
2kr 70,79500kr 141,59
4kr 67,26000kr 269,04
10kr 63,01300kr 630,13
20kr 59,82450kr 1 196,49
40kr 56,99200kr 2 279,68
100kr 53,45130kr 5 345,13
200kr 50,97350kr 10 194,70
400kr 48,49568kr 19 398,27
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 20AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 20AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BRN 25'
In-Stock: 20
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG RED
In-Stock: 3490
HOOK-UP STRND 20AWG 300V RED 50'