1569-22-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN529W-500-ND
1175-1569-22-1-0500-002-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-22-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG WHT 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" White 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 15 319 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1kr 5,93000kr 5,93
5kr 5,32800kr 26,64
10kr 5,08200kr 50,82
25kr 4,76600kr 119,15
50kr 4,53780kr 226,89
100kr 4,32070kr 432,07
Spool
500kr 1,26208kr 631,04
1 000kr 1,20096kr 1 200,96
1 500kr 1,16648kr 1 749,72
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRAND 22AWG BLACK
In-Stock: 172209
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 500'
In-Stock: 31
HOOK-UP STRND 22AWG RED 500'
In-Stock: 29
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG BRN
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 50'
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 25'