Image for 1569-20-1-0500-006-1-TS is not available
1569-20-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1569-20-1-0500-006-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-20-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BRN FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Brown 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
21/0.0071"
Jacket (Insulation) Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Additional Resources
In-Stock: 500 Feet
Check for Additional Incoming Stock
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1kr 6,66000kr 6,66
5kr 5,94800kr 29,74
10kr 5,66500kr 56,65
25kr 5,31320kr 132,83
50kr 5,06140kr 253,07
100kr 4,81880kr 481,88
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG BRN 500'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BRN 50'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BRN 25'