1569-20-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN540Y-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-20-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 300V YEL 50'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Yellow 300V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
21/0.0071"
Additional Resources
In-Stock: 6
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 116,59000kr 116,59
2kr 111,03000kr 222,06
3kr 107,92667kr 323,78
5kr 104,07600kr 520,38
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 20AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 20AWG 300V RED 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 50'
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BRN 50'
In-Stock: 3
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG YEL FOOT
In-Stock: 490
HOOK-UP STRND 20AWG YEL 100'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 20AWG 300V YEL 25'