1569-20-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN539W-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-20-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG WHT 100'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" White 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
21/0.0071"
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 189,03000kr 189,03
2kr 179,95500kr 359,91
3kr 174,89000kr 524,67
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG BLK 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 20AWG YEL 100'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 20AWG BLU 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 20AWG BRN 100'
In-Stock: 17
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG WHT FOOT
In-Stock: 498
HOOK-UP STRND 20AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 20AWG WHT 500'
In-Stock: 34
HOOK-UP STRND 20AWG 300V WHT 50'