1430-24-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN479B-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1430-24-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLK 100'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Black 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.055" (1.40mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 6
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 146,70000kr 146,70
2kr 139,72000kr 279,44
3kr 135,75333kr 407,26
5kr 130,93400kr 654,67
7kr 127,82714kr 894,79
10kr 124,61200kr 1 246,12
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG WHT 100'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 24AWG YEL 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 100'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 24AWG BRN 100'
In-Stock: 9
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK
In-Stock: 8845
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 12
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLK 50'