1430-22-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN491Y-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1430-22-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Yellow 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 187,02000kr 187,02
3kr 174,58667kr 523,76
5kr 166,91600kr 834,58
10kr 158,27700kr 1 582,77
25kr 148,68480kr 3 717,12
50kr 141,01220kr 7 050,61
100kr 134,29750kr 13 429,75
500kr 124,70456kr 62 352,28
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG WHT 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 100'
In-Stock: 6
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 18
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 50'