1430-20-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN501Y-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1430-20-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG YEL 100'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Yellow 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
21/0.0071"
Additional Resources
In-Stock: 3
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 223,15000kr 223,15
3kr 208,31000kr 624,93
5kr 199,15800kr 995,79
10kr 188,85700kr 1 888,57
25kr 177,40800kr 4 435,20
50kr 168,25180kr 8 412,59
100kr 160,24000kr 16 024,00
500kr 148,79448kr 74 397,24
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG BLK 100'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 20AWG WHT 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 20AWG BLU 100'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 20AWG BRN 100'
In-Stock: 8
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 20AWG YELLOW
In-Stock: 4500
HOOK-UP STRND 20AWG 300V YEL 50'