Image for 1430-20-1-0500-001-1-TS is not available
1430-20-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1430-20-1-0500-001-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1430-20-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLK FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Black 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
21/0.0071"
Ratings
UL Style 1430
Conductor Material
Features
Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 1 000 Feet
Check for Additional Incoming Stock
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1kr 7,75000kr 7,75
5kr 6,89800kr 34,49
10kr 6,57800kr 65,78
25kr 6,16720kr 154,18
50kr 5,87340kr 293,67
100kr 5,59150kr 559,15
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLK 50'