1426-16-1-250-001-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1426-16-1-250-001-1-TS-ND
1175-1426-16-1-250-001-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1426-16-1-250-001-1-TS
Description
HOOK-UP 16AWG 600V BLACK 820.2'
Customer Reference
Detailed Description
16 AWG Hook-Up Wire 26/0.0100" Black 600V 820.2' (250.0m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.126" (3.20mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.033" (0.84mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
820.2' (250.0m)
Part Status
Obsolete
Voltage
600V