1332-24-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN112B-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-24-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLK 25'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/0.0050" Black 300V 25.00' (7.62m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.049" (1.24mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Obsolete
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
19/0.0050"
Ratings
UL Style 1332
Conductor Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 5
Check for Additional Incoming Stock
This product is no longer manufactured and will no longer be stocked once stock is depleted.
Value Added Item
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 143,60000kr 143,60
2kr 136,39000kr 272,78
4kr 129,98250kr 519,93
10kr 122,13100kr 1 221,31
20kr 115,69900kr 2 313,98
40kr 110,70200kr 4 428,08
100kr 103,55900kr 10 355,90
200kr 98,55960kr 19 711,92
400kr 93,56058kr 37 424,23
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG 300V GRN 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 25'
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 6
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK
Unit Price:
HOOK-UP STRND 24AWG BLK 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLK 50'