10368-28-1-0500-008-1-TS
DigiKey Part Number
CN396A-500-ND
1175-10368-28-1-0500-008-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-28-1-0500-008-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 28AWG ORANGE
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 28 AWG Hook-Up Wire 7/0.0047" Orange 300V
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.036" (0.91mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
7/0.0047"
Additional Resources
In-Stock: 2 490 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1kr 5,66000kr 5,66
5kr 5,05400kr 25,27
10kr 4,81700kr 48,17
25kr 4,51400kr 112,85
50kr 4,29880kr 214,94
100kr 4,09350kr 409,35
Spool
500kr 1,26520kr 632,60
1 000kr 1,20398kr 1 203,98
1 500kr 1,16940kr 1 754,10
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 28AWG BLK 500'
In-Stock: 47
HOOK-UP STRND 28AWG WHT 500'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 28AWG YEL 500'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 28AWG RED 500'
In-Stock: 27
HOOK-UP STRND 28AWG BLUE
In-Stock: 4500
Alternate Length
HOOK-UP STRND 28AWG 300V ORN 50'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 28AWG 300V ORN 25'