Image for 10368-28-1-0500-004-1-TS is not available
10368-28-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
1175-10368-28-1-0500-004-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-28-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 28AWG RED FOOT
Detailed Description
28 AWG Hook-Up Wire 7/0.0047" Red 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
7/0.0047"
Jacket (Insulation) Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.036" (0.91mm)
Additional Resources
In-Stock: 1 000 Feet
Check for Additional Incoming Stock
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1kr 5,84000kr 5,84
5kr 5,25400kr 26,27
10kr 5,00900kr 50,09
25kr 4,69280kr 117,32
50kr 4,47220kr 223,61
100kr 4,25680kr 425,68
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 28AWG 300V RED 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 28AWG 300V RED 25'