10368-26-1-0500-008-1-TS
DigiKey Part Number
CN406A-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-26-1-0500-008-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG ORN 100'
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Orange 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.041" (1.04mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
7/0.0063"
Additional Resources
Value Added Item
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 220,23000kr 220,23
2kr 209,74000kr 419,48
3kr 203,78000kr 611,34
5kr 196,49400kr 982,47
7kr 191,82000kr 1 342,74
10kr 186,97800kr 1 869,78
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 26AWG BLK 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 26AWG WHT 100'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 26AWG YEL 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 26AWG BLU 100'
In-Stock: 4
Alternate Length
HOOK-UP STRND 26AWG 300V ORN 50'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 26AWG ORANGE
HOOK-UP STRND 26AWG 300V ORN 25'