Image for 10368-26-1-0500-002-1-TS is not available
10368-26-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
1175-10368-26-1-0500-002-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-26-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG WHT FOOT
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" White 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
7/0.0063"
Jacket (Insulation) Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.041" (1.04mm)
Additional Resources
In-Stock: 438 Feet
Check for Additional Incoming Stock
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1kr 10,49000kr 10,49
5kr 9,36000kr 46,80
10kr 8,92200kr 89,22
25kr 8,36760kr 209,19
50kr 7,96820kr 398,41
100kr 7,58490kr 758,49
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 26AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 26AWG 300V WHT 25'