10064-28-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
1175-10064-28-1-0500-001-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-28-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 28AWG 30V BLK
Detailed Description
28 AWG Hook-Up Wire 7/0.0047" Black 30V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.023" (0.58mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Conductor Strand
7/0.0047"
Additional Resources
In-Stock: 5 500 Feet
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
500kr 4,35190kr 2 175,95
1 000kr 4,13851kr 4 138,51
1 500kr 4,10108kr 6 151,62
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 28AWG 30V BLK FEET