10064-22-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
1175-10064-22-1-0500-006-1-TS-ND
1175-10064-22-1-0500-006-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-22-1-0500-006-1-TS
Description
WIRE
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0100" Brown 30V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.039" (0.99mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Conductor Strand
7/0.0100"
Additional Resources
In-Stock: 6 673 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1kr 8,12000kr 8,12
5kr 7,24400kr 36,22
10kr 6,89700kr 68,97
25kr 6,46280kr 161,57
50kr 6,15620kr 307,81
100kr 5,85980kr 585,98
Spool
500kr 2,73858kr 1 369,29
1 000kr 2,60510kr 2 605,10
1 500kr 2,52953kr 3 794,29
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
WIRE
In-Stock: 4694
In-Stock: 3915
HOOK-UP STRND 22AWG 30V WHT FEET