HCM4924576000ABJT
DigiKey Part Number
300-6147-2-ND - Tape & Reel (TR)
300-6147-1-ND - Cut Tape (CT)
300-6147-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCM4924576000ABJT
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF SMD
Detailed Description
24.576 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms HC-49/US
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
24.576 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Frequency Tolerance
±30ppm