CSX-750FCC18432000T
DigiKey Part Number
300-7212-2-ND - Tape & Reel (TR)
300-7212-1-ND - Cut Tape (CT)
300-7212-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSX-750FCC18432000T
Description
XTAL OSC XO 18.4320MHZ CMOS TTL
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18.432 MHz XO (Standard) CMOS, TTL Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
25mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
10mA