CSX-252FAE33300000T
DigiKey Part Number
300-8835-2-ND - Tape & Reel (TR)
300-8835-1-ND - Cut Tape (CT)
300-8835-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSX-252FAE33300000T
Description
XTAL OSC XO 33.3000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33.3 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
7mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)