LDFW050102Y73H0E
DigiKey Part Number
565-LDFW050102Y73H0E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDFW050102Y73H0E
Description
CMC 1MH 50A 2LN TH AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 50A DCR 1.2mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.2mOhm (Typ)
Manufacturer
Chemi-Con
Voltage Rating - DC
500V
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Bulk
Features
Nanocrystalline Core
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
2.559" Dia (65.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
1.378" (35.00mm)
Inductance @ Frequency
1 mH @ 100 kHz
Package / Case
Vertical, No Base, 2 PC Pin
Current Rating (Max)
50A