RZ3A60A75
DigiKey Part Number
1864-1249-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RZ3A60A75
Description
SSR RELAY 3PST-NO 75A 42-660V
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) 3PST-NO (3 Form A) Module
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RZ3A60A75 Models
Category
Voltage - Input
24 ~ 275VAC, 24 ~ 50VDC
Mfr
Voltage - Load
42 V ~ 660 V
Series
Load Current
75 A
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C