RM1E48AA25
DigiKey Part Number
1864-RM1E48AA25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM1E48AA25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 200-550V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
EDA/CAD Models
RM1E48AA25 Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 20mA
Mfr
Voltage - Load
200 V ~ 550 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Box
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C