RM1A48D25
RM1A48D25
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
RM1A48D25
DigiKey Part Number
1864-1228-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM1A48D25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 42-530V
EDA/CAD Models
RM1A48D25 Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
42 V ~ 530 V
Series
Load Current
25 A
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C