PD30ETT15PAM5SA
DigiKey Part Number
PD30ETT15PAM5SA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PD30ETT15PAM5SA
Description
SENSOR THROUGH-BEAM 15M PNP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Through-Beam Optical Sensor 590.551" (15m) PNP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PD30ETT15PAM5SA Models
Category
Output Configuration
PNP
Manufacturer
Carlo Gavazzi Inc.
Light Source
Infrared (850nm)
Packaging
Box
Connection Method
Connector
Part Status
Active
Ingress Protection
IP68, IP69K
Sensing Method
Through-Beam
Adjustment Type
Adjustable, Potentiometer
Sensing Distance
590.551" (15m)
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C (TA)
Voltage - Supply
10V ~ 30V