GMS-63H-50A
DigiKey Part Number
1864-2304-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMS-63H-50A
Description
MMS 63A HIGH BREAK 34-50A
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Manual Motor Starter 50A 690 V AC DC Rotary DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
50A
Manufacturer
Carlo Gavazzi Inc.
Voltage Rating - AC
690 V