GMS-32S-17A
DigiKey Part Number
1864-2299-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMS-32S-17A
Description
MMS 32A STD BREAK 11-17A
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Manual Motor Starter 17A 690 V AC DC Rocker DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
17A
Manufacturer
Carlo Gavazzi Inc.
Voltage Rating - AC
690 V