GMB633PC40
DigiKey Part Number
1864-1369-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMB633PC40
Description
CIR BRKR THERM-MAG 40A 240VAC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 40A 240 V AC DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
40A
Voltage Rating - AC
240 V