CLP2FA1B115
DigiKey Part Number
1864-1619-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLP2FA1B115
Description
COND LEVEL 2+1 MULTIPLEX PLG
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid Level Controller High/Low Level SPDT (1 Form C) 115VAC Socketable
Category
Features
Adjustable Sensitivity
Manufacturer
Carlo Gavazzi Inc.
Output Type
Relay
Series
Contact Form
SPDT (1 Form C)
Packaging
Box
Contact Rating @ Voltage
8A @ 250VAC
Part Status
Active
Mounting Type
Socketable
Type
High/Low Level
Termination Style
Plug In, 11 Pin (Octal)
Voltage - Supply
115VAC
Operating Temperature
-20°C ~ 50°C
Sensitivity
250Ohm ~ 500kOhm