CGMS-9A-24-10
DigiKey Part Number
CGMS-9A-24-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGMS-9A-24-10
Description
RLY CONT AC COIL 1NO AUX
Detailed Description
Contactor 3PST-NO (3 Form A) 9 A 24VAC Coil Chassis Mount, DIN Rail
Contact Rating (Current)
9 A
Series
Switching Voltage
690VAC - Max
Coil Voltage
24VAC