CGMS-12D-24S-10
DigiKey Part Number
1864-1595-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGMS-12D-24S-10
Description
CONTACTOR DC COIL 1NO AUX
Detailed Description
Contactor 3PST-NO (3 Form A) 12 A 24VDC Coil Chassis Mount, DIN Rail
Contact Rating (Current)
12 A
Series
Switching Voltage
690VAC - Max
Coil Voltage
24VDC