MF72-001.3D13
DigiKey Part Number
317-1190-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-001.3D13
Description
ICL 1.3 OHM 20% 7A 15.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 1.3 Ohms ±20% 7 A 0.610" (15.50mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Cantherm
Current - Steady State Max
7 A
Series
R @ Current
62 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.610" (15.50mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
1.3 Ohms