GMC10X7R151K100NT
DigiKey Part Number
4713-GMC10X7R151K100NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC10X7R151K100NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC10X7R151K100NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC10X7R151K100NT
Description
CAP0603 X7R 150PF 10% 100V
Detailed Description
150 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)