GMC10CG681J25NT
DigiKey Part Number
4713-GMC10CG681J25NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC10CG681J25NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC10CG681J25NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC10CG681J25NT
Description
CAP0603 COG 680PF 5% 25V
Detailed Description
680 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)