GMC04X7R822J25NT
DigiKey Part Number
4713-GMC04X7R822J25NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC04X7R822J25NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC04X7R822J25NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC04X7R822J25NT
Description
CAP0402 X7R 8200PF 5% 25V
Detailed Description
8200 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)