BXRV-DR-1827G-2000-A-13
DigiKey Part Number
BXRV-DR-1827G-2000-A-13-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BXRV-DR-1827G-2000-A-13
Description
LED COB VESTA WM WHT RECT 2250K
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) Vesta™ White, Warm Rectangle
Category
Temperature - Test
25°C
Manufacturer
Bridgelux
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
33.5V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
105 lm/W
Packaging
Tray
Current - Max
720mA
Part Status
Active
CRI (Color Rendering Index)
90
Type
Chip On Board (COB)
Viewing Angle
110°
Color
White, Warm
Size / Dimension
24.00mm L x 20.00mm W
CCT (K)
2250K (1800K ~ 2700K) 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.70mm
Configuration
Rectangle
Light Emitting Surface (LES)
14.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
2111lm (Typ)
Lens Type
Flat
Current - Test
600mA