M7-1000-1-342
DigiKey Part Number
2267-M7-1000-1-342-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M7-1000-1-342
Description
SLEEVE 1DIA WT 1" 1=50PCS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 1.00" W x 1.66" H (25.4mm x 42.2mm); Cable O.D. 0.45" ~ 0.95" (11.4mm ~ 24.1mm)
Category
Label Type
Heat Shrinkable
Manufacturer
Brady Corporation
Label Size
1.00" W x 1.66" H (25.4mm x 42.2mm); Cable O.D. 0.45" ~ 0.95" (11.4mm ~ 24.1mm)
Series
Color
White
Packaging
Box
Material
Polyolefin (PO)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C