SRU8045A-220Y
DigiKey Part Number
SRU8045A-220YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRU8045A-220YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRU8045A-220YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRU8045A-220Y
Description
FIXED IND 22UH 2.25A 122 MOHM
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.25 A 122mOhm Max 4-SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRU8045A-220Y Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR)
122mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
18 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
12MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current - Saturation (Isat)
2.15A