SRU1063A-4R7Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRU1063A-4R7Y |
Description | FIXED IND 4.7UH 5.5A 14 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.5 A 14mOhm Max 4-SMD |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 14mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 11 @ 7.96MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 30MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 4-SMD |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.268" (6.80mm) |
Current - Saturation (Isat) 5.7A | Base Product Number |