SRP1050WA-1R0M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP1050WA-1R0M |
Description | FIXED IND 1UH 30A 2.76 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Inductor 30 A 2.76mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 2.76mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 20 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 38MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 165°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 37A | Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm) |