SRN6045-330M
DigiKey Part Number
SRN6045-330MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRN6045-330MCT-ND - Cut Tape (CT)
SRN6045-330MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN6045-330M
Description
FIXED IND 33UH 1.4A 188 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.4 A 188mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SRN6045-330M Models
DC Resistance (DCR)
188mOhm Max
Series
Q @ Freq
17 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
9MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat)
1.5A