SRN5020TA-100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN5020TA-100M |
Description | FIXED IND 10UH 1.6A 110 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.6 A 110mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 110mOhm |
Mfr | Q @ Freq 15 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 41MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.7A | Base Product Number |