SRN3015C-220M
DigiKey Part Number
118-SRN3015C-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRN3015C-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRN3015C-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN3015C-220M
Description
FIXED IND 22UH 1A 540 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Inductor 1 A 540mOhm Max Nonstandard
Category
DC Resistance (DCR)
540mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 100kHz
Series
Frequency - Self Resonant
20MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
3015
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
680mA
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)