SRN3015C-100M
DigiKey Part Number
118-SRN3015C-100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRN3015C-100MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRN3015C-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN3015C-100M
Description
FIXED IND 10UH 1.5A 264 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Semi-Shielded Inductor 1.5 A 264mOhm Max Nonstandard
Category
DC Resistance (DCR)
264mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 100kHz
Series
Frequency - Self Resonant
31MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
3015
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1A
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)