SRN3015BTA-220M
DigiKey Part Number
118-SRN3015BTA-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRN3015BTA-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRN3015BTA-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN3015BTA-220M
Description
FIXED IND 22UH 1A 540 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 540mOhm Max 1212 (3030 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRN3015BTA-220M Models
Category
DC Resistance (DCR)
540mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 1MHz
Series
Frequency - Self Resonant
26MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
3015
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
680mA
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)