SRF4532TA-900Y
DigiKey Part Number
118-SRF4532TA-900YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF4532TA-900YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF4532TA-900YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF4532TA-900Y
Description
CMC 0.35UH 90 OHM 4A SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
350 nH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 4A DCR 50mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
350 nH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
4A