SRF0905A-472Y
DigiKey Part Number
SRF0905A-472YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0905A-472YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF0905A-472YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0905A-472Y
Description
CMC 4.7MH 400MA 2LN 4 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 4 kOhms @ 300 kHz 400mA DCR 900mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRF0905A-472Y Models
Category
Current Rating (Max)
400mA
Manufacturer
Bourns Inc.
DC Resistance (DCR) (Max)
900mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.248" (6.30mm)
Impedance @ Frequency
4 kOhms @ 300 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
4.7 mH @ 100 kHz