SRF0905A-472Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF0905A-472Y |
Description | CMC 4.7MH 400MA 2LN 4 KOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 4 kOhms @ 300 kHz 400mA DCR 900mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRF0905A-472Y Models |
Category | Current Rating (Max) 400mA |
Manufacturer Bourns Inc. | DC Resistance (DCR) (Max) 900mOhm |
Series | Voltage Rating - DC 80V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.248" (6.30mm) |
Impedance @ Frequency 4 kOhms @ 300 kHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |
Inductance @ Frequency 4.7 mH @ 100 kHz | Base Product Number |